THUG’s out there! Who’s the greatest? Who’s the baddest? Who’s Tupac? Bring on your A-game voor deze talentshow op zoek naar de next Makaveli. Vier kandidaten, één MC en twee uur “all eyez on you”.
Theatercollectief Jr.cE.sA.r maakt deze zinderende en krachtige muzikale voorstelling, geïnspireerd door rapper Tupac Amaru Shakur. Na Rumble in da jungle, Malcolm X, Drarrie in de nacht en Dear Winnie wekken zij zo opnieuw het nalatenschap van een omstreden figuur tot leven.
In deze talentenjacht zien we vier jonge mensen die het kost wat kost willen maken. In een wedstrijd die balanceert tussen hemel en hel gaan ze tot het uiterste… Met slechts één doel voor ogen: de volgende Tupac worden.
Tupac, legendarische hip-hop-ster, die ondertussen even lang dood is als hij geleefd heeft. De man die van zijn moeder de naam Tupac Amaru Shakur kreeg, als eerbetoon aan Tupac Amaru II, de revolutionaire leider van een legendarische Inca-opstand in de 18e eeuw. Tupac Amaru II vocht voor het Peruviaanse rijk, net zoals Tupac streed voor gelijke rechten.
Zijn naam werd onbewust een bouwsteen voor het lot van Tupac Shakur. Hij vat zijn rapcarrière aan als een rebel with a cause en klaagt in zijn nummers de onrechtvaardigheden aan die Afro-Amerikanen moeten ondergaan. Een onbeschreven blad is hij zeker niet. Hij werkt zichzelf op vanuit de goot en komt onderweg meermaals in aanraking met justitie. Net als Túpac Amaru II raakt hij zo verwikkeld in de strijd dat die hem zijn leven kost: in ‘96 wordt hij in een drive-by-shooting gedood, een moord die tot vandaag onopgehelderd blijft. De struggle van Tupac leeft onverminderd voort: hij was niet alleen vertegenwoordiger van zijn generatie maar geldt ook voor de huidige generaties als symbool voor het gevecht om gelijkheid.
Daarom past hij in het rijtje van Mohammed Ali, Malcolm X en Winnie Mandela: omstreden activisten, grensverleggende drijvers in de strijd tegen racisme.
- bovenstaande tekst valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie van concertnews.be -
- the text above is not subject to the responsibility of the editors of concertnews.be -
Geef steeds in je comment mee op welk artikel je reageert.
Please put in your comment to which article you are responding.
07DEC
Studio 100 Singalong
Sportpaleis Merksem
16MAR
Black Pumas
Vorst Nationaal Brussel
18FEB
Crystal Fighters
Ancienne Belgique Brussel
18JAN
The Vaccines
Ancienne Belgique Brussel
01MAY
Dave Matthews Band
Vorst Nationaal Brussel
22MAR
My Sweet Panther
HetPaleis
30MAR
Diarree is mijn lievelingskleur
DE Studio Antwerpen
23FEB
Aventuras
DE Studio Antwerpen
20JAN
STRAF!
DE Studio Antwerpen
03DEC
De grote ik heb hier geen zin in show
DE Studio Antwerpen
27SEP
Benjamin Clementine
Koninklijk Circus Brussel
28SEP
Flemish Primitives
corso Berchem
29SEP
Tir Arthur
Schouwburg Noord
30SEP
Baked Beans
Monty Antwerpen
30SEP
5 Seconds of summer
Paleis 12 Brussels Expo
30SEP
slowthai
Ancienne Belgique Brussel
01OCT
Een gouden jubilee
Schouwburg Noord
22SEP
Zo vader zo zoon ★★★1/2
Fakkeltheater Rode Zaal
21SEP
Retribution ★★
Kinepolis Antwerpen
19SEP
After everything ★★
Kinepolis Antwerpen
18SEP
A haunting in Venice ★★★
Kinepolis Antwerpen
17SEP
Passages ★★★
Cinema Cartoon s
17SEP
De club ★★★★
VRT MAX
16SEP
Jurassic Park in concert ★★★★1/2
Kon. Elisabethzaal Antwerpen
15SEP
Schaambot 1/2
DE Studio Antwerpen
14SEP
We gaan deur! ★
corso Berchem
13SEP
Charlie Chaplins ‘Modern Times’ ★★★1/2
Kon. Elisabethzaal Antwerpen