De Max Richter World Tour strijkt op zondag 1 december in de Koningin Elisabethzaal, Antwerpen. De gerenommeerde Duits-Britse componist speelt in het eerste deel zijn gloednieuwe album ‘In A Landscape’, het tweede deel is voorbehouden aan ‘The Blue Notebooks’, het iconische album dat dit jaar 20 kaarsjes uitblaast.
Binnen het huidige muzieklandschap behoort Max Richter ongetwijfeld tot een select gezelschap van invloedrijke en avontuurlijke componisten. Zijn verbluffende versmelting van een rijke klassieke achtergrond en techniek met hedendaagse elektronische technologie zorgde voor genre-overstijgende soloalbums en scores voor een lange lijst films, dansvoorstellingen, kunstinstallaties of modedefilés.
Het eerste deel van het concert omvat zijn nieuwste studioplaat ‘In A Landscape’, die verschijnt op 6 september. Centraal staat het verzoenen van tegenstellingen binnen een akoestisch en elektronisch kader waarin mens en natuur, de grote levensvragen en de kleine geneugten van het leven elkaar vinden. Het creatieproces hield hij bewust minimaal. Het intieme karakter wordt extra ondersteund door negen ‘Life Studies’ of geassembleerde ‘field recordings’ van o.a. voetstappen in het bos, kokende eieren, Mozart-oefensessies aan de piano of een trolley in een luchthaven. Op die manier legt hij ook een link naar de ‘gevonden geluiden’ van zijn doorbraakalbums ‘Memoryhouse’ (2002) en ‘The Blue Notebooks’ (2004).
‘The Blue Notebooks‘ presenteert Richter in het tweede deel van zijn concert. ‘On The Nature of Daylight‘ was onlangs te horen in HBO‘s veelgeprezen post-apocalyptische drama The Last Of Us en verscheen in talloze film- en tv-soundtracks. Richter voerde het album vorig jaar in zijn geheel uit op het Glastonbury Festival, samen met Tilda Swinton.
Al meer dan 20 jaar doordrenkt Max Richter zijn ambitieuze projecten met een grote dosis menselijkheid en emotie. Of het nu gaat om een herwerking van Vivaldi’s vioolconcerten, het negen uur durende ‘SLEEP’ of scores voor Kim Jones’ Dior shows, voor Wayne McGregor’s ballet ‘Woolf Works’ en Margaret Atwood’s post-apocalyptische ‘MADDADDAM’, alle noten die Richter speelt, worden zorgvuldig neergezet op de plek die hij uitkiest in zijn zoektocht naar een alternatieve realiteit waarin alles op zijn plaats valt.
Line-up
Max Richter - Piano
Eloisa Fleur Thom and Max Baillie - Violins
Connie Pharoah - Viola
Max Ruisi and Zara Hudson-Kozdoj - Cellos
- bovenstaande tekst valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie van concertnews.be -
- the text above is not subject to the responsibility of the editors of concertnews.be -
Geef steeds in je comment mee op welk artikel je reageert.
Please put in your comment to which article you are responding.
13MAY
The Neighbourhood
AFAS Dome Merksem
09MAY
Bazart
Lotto Arena Merksem
10APR
November 89
Zuiderpershuis Antwerpen
21MAY
K3 Originals
AFAS Dome Merksem
17MAY
Roodkapje
Stadsschouwburg Antwerpen
17OCT
Bart Herman viert 50 jaar muziek
Kon. Elisabethzaal Antwerpen
24OCT
Milk Inc. Forever
AFAS Dome Merksem
08NOV
Benson Boone
Sportpaleis Merksem
09NOV
Ocean in concert
Kon. Elisabethzaal Antwerpen
11NOV
Lady Gaga
Sportpaleis Merksem
12NOV
Simply Red
Sportpaleis Merksem
13NOV
Mumford & Sons
Sportpaleis Merksem
14NOV
Schopenhauer
CC Brasschaat
14NOV
Song Circle
Schouwburg Noord
15NOV
Jan Smit Live in het Sportpaleis 2025
Sportpaleis Merksem
7NOV
Hommage aan Yasmine ★★★★★
Schouwburg Noord
5NOV
Predator: Badlands ★★★1/2
Kinepolis Antwerpen
1NOV
Rob Lamberti presents A Celebration of George Michael ★★★★★
Kon. Elisabethzaal Antwerpen
2NOV
The Wiz ★★★★
Nieuwe Luxor Theater Rotterdam
31OCT
Romeo + Julia ★★★★
Zuiderpershuis Antwerpen
29OCT
Bugonia ★★★★1/2
Lumière Antwerpen
26OCT
Bart Kaëll ★★★★1/2
Stadsschouwburg Antwerpen