Onze sympathieke Canadese fotograaf mocht TW Classic 2011 afsluiten. De man heeft al zoveel keer op deze wei gestaan dat we Schuer & Co ervan verdenken dit festival speciaal voor hem te organiseren. Hoe dan ook, Bryan Adams was hier nu niet met zijn akoestische ‘Bare Bones Tour’ maar wel met het luide broertje ervan. Dit werd al snel duidelijk met de opener ‘House Arrest’. Al direct zagen we dat het goed zat: gerugsteund door onder andere de scherpe solo’s van lead-gitarist Keith Scott, bracht hij weidse stadiumrock omkaderd met reuzengrote schermen. Ondertussen liep Adams himself zich de ziel uit het 52 jarige lijf tussen de 3 microfoonstatieven. Dat het ooit anders was op deze weide, konden we jammer genoeg zelf meemaken toen hij er in 1999 als trio, gestoken in witte pakken, er een fletse vertoning van maakte.
‘For the 6th time in Werchter…and no rain’ zei ie, duidelijk refererend naar zijn historisch optreden van 1988 toen het bakken water goot. Terloops, de cd van dit historisch live-optreden (‘Live! Live! Live!’) moet in ieders muziekcollectie zitten. En dan was het vergeefs zoeken in deze jukebox aan songs naar een nummer dat niemand kende. Net zoals Simple Minds en Texas kan Adams buigen over een jarenlange en commerciële backcatalogus. We grabbelen een paar hoogtepunten uit de setlist: ‘Can’t Stop This Thing We Started’, ’18 ‘Till I Die’, ‘Back To You’, de flink meegebrulde ‘Summer of ‘69’ (wat een bordje ‘I Wanna do a 69 with you’ uit het publiek opleverde) en de flinke meegeslowde ‘Everything I Do’. Bij ‘When You’re Gone’ zocht hij een vervangster voor Mel C. in het publiek. Een gelukkige Jessica mocht direct haar podiumdebuut maken. Wat hij ook deed, de massa vond het fijn.
Het is allemaal al gedaan en het is allemaal zo voorspelbaar, maar qua entertainment kent Bryan Adams de klappen van de zweep. Een ideale afsluiter van dit festival.
< Danny Héroufosse >
De setlist:
House Arrest
Somebody
Here I Am
How Do Ya Feel Tonight
Can’t Stop This Thing We Started
I’m Ready
Hearts On Fire
18 ‘Till I Die
Back To You
Summer Of 69
Everything I Do, I Do It For You
Cuts Like A Knife
It’s Only Love
Please Forgive Me
When You’re Gone
Heaven
The Only Thing That Looks Good On Me Is You
Run To You
Cloud #9
The Way You Make Me Feel
Straight From The Heart
< Danny Héroufosse >
Do you like our reviews and pictures?
Feel free to support concertnews.be by sharing this page or giving a donation.
You make an independent website like ours possible. Thanks!
Geef steeds in je comment mee op welk artikel je reageert.
Please put in your comment to which article you are responding.
06MAR
Stef Bos
Kon. Elisabethzaal Antwerpen
20SEP
Vos en Haas - Samen in het Bos
Theater Elckerlyc Antwerpen
05JUN
Bouke Rocks Elvis
Stadsschouwburg Antwerpen
18JUN
Leez sings legends 2
Stadsschouwburg Antwerpen
23FEB
The Australian Pink Floyd Show
Stadsschouwburg Antwerpen
10FEB
101 Dalmatiërs
Stadsschouwburg Antwerpen
22JUL
Bad Bunny
Koning Boudewijnstadion Brussel
25AUG
Wilco
OLT Deurne
26AUG
Wilco
OLT Deurne
06SEP
Dear Evan Hansen
Fakkeltheater Rode Zaal
12SEP
Salvatore Adamo
Kon. Elisabethzaal Antwerpen
16SEP
Musical Café | West End evening
Theatercafé Fakkeltheater Antwerpen
18SEP
The Pussycat Dolls
AFAS Dome Merksem
20SEP
Vos en Haas - Samen in het Bos
Theater Elckerlyc Antwerpen
17JUN
Toy Story 5 ★★★1/2
Kinepolis Antwerpen
14JUN
Magical Musical Memories ★★★★
Fakkeltheater Rode Zaal
31MAY
Next to Normal ★★★★★
AED Theater Lint
29MAY
Bouke Rocks Elvis ★★★★★
Stadsschouwburg Antwerpen
23MAY
My Leonard Cohen ★★1/2
Stadsschouwburg Antwerpen
22MAY
The Boys In The Band ★★★1/2
Fakkeltheater Zwarte Zaal
20MAY
From screen to stage ★★★★1/2
Theatercafé Fakkeltheater Antwerpen
17MAY
Roodkapje ★★★1/2
Stadsschouwburg Antwerpen
17MAY
Pommelien Thijs ★★★★
VRT MAX
9MAY
Archivaris: 75 jaar Raymond ★★★★★
Stadsschouwburg Antwerpen