De vier Duitse hiphoppioniers trappen vrijdagmiddag af met ‘Gebt uns Ruhig die Schuld’ op het hoofdpodium van Sziget. ,,Wie spreekt hier Duits?’’ vragen ze. De respons is wat lauw. ,,Wij zijn bipolair dus we vertalen ’t wel’’ en vlot gaan de vier energieke rappers van start. Het tempo zit er in en de groep die al 25 jaar meegaat heeft er zin in. De grappen rollen er uit in het Duits met een ingekorte Engelse vertaling. ,,Ik ga niet al die bullshit vertalen.’
Het publiek hopt mee op het veld met dik 25 graden op de opgedroogde modder na de regenachtige donderdag. ,,Let’s go oldschool!’’ De groep uit Stuttgart maakt graag gebruik van oude samples zoals ‘Out of space’ van the Prodigy, die zaterdag op Sziget speelt en ‘I want you back’ van The Jackson 5 en weet het publiek makkelijk op te zwepen. Veelvuldig gaan de handen op elkaar . “Sziget zing voor ons Was geht!’’ En dan blijkt het publiek toch nog wat Duits te kunnen en op het gelijknamige nummer springt en zingt het hele veld mee met de drie frontmannen op Nike’s. Aan enthousiasme ontbreekt het ‘Fanta 4’ niet.
De band staat met negen man sterk op Sziget en weet de festivalmotor met een bom energie zonder moete aan te zwengelen. Maar natuurlijk ook door clichématig te roepen dat dit een van de beste festivals is, met daarachteraan in het Duits een opmerking - zonder vertaling - van een lachende Michael Schmidt dat het ,,fantastisch is om in Hongarije te zijn, waar we geen platen verkopen.’’
In de set zijn twee rustige nummers ingebouwd en de tropische afsluiter ‘Tag am Meer’ zingen de drie veertigplussers al zittend op eenpootkrukjes. ,,Doe jullie camera’s weg zodat we jullie recht in de ogen kunnen aankijken, recht jullie ziel in.’’ En op de tropische tonen is er veel te snel een einde gekomen aan het Sziget-debuut van Die Fantastischen Vier. ,,Zugabe, Zugabe!’’ scandeert het publiek maar dat zit er niet in op het hoofdpodium van Sziget.
< Bregje Van der Wijst >
Do you like our reviews and pictures?
Feel free to support concertnews.be by sharing this page or giving a donation.
You make an independent website like ours possible. Thanks!
Geef steeds in je comment mee op welk artikel je reageert.
Please put in your comment to which article you are responding.
18JUN
Leez sings legends 2
Stadsschouwburg Antwerpen
23FEB
The Australian Pink Floyd Show
Stadsschouwburg Antwerpen
10FEB
101 Dalmatiërs
Stadsschouwburg Antwerpen
23APR
Dit is water
Cultuurhuis Brasschaat
27MAR
Jelle Cleymans - Altijd Honger
Cultuurhuis Brasschaat
24MAR
Surplace
Cultuurhuis Brasschaat
19JUN
Arnout Van den Bossche
Stadsschouwburg Antwerpen
24JUN
Steven Mahieu
Zuiderpershuis Antwerpen
26JUN
Froukje
OLT Deurne
27JUN
Robbie Williams | Live is Live
Middenvijver Linkeroever
28JUN
Nick Cave & The Bad Seeds | Live is Live
Middenvijver Linkeroever
28JUN
Guns N‘ Roses
AFAS Dome Merksem
28JUN
The Black Crowes
OLT Deurne
14JUN
Magical Musical Memories ★★★★
Fakkeltheater Rode Zaal
31MAY
Next to Normal ★★★★★
AED Theater Lint
29MAY
Bouke Rocks Elvis ★★★★★
Stadsschouwburg Antwerpen
23MAY
My Leonard Cohen ★★1/2
Stadsschouwburg Antwerpen
22MAY
The Boys In The Band ★★★1/2
Fakkeltheater Zwarte Zaal
20MAY
From screen to stage ★★★★1/2
Theatercafé Fakkeltheater Antwerpen
17MAY
Roodkapje ★★★1/2
Stadsschouwburg Antwerpen
17MAY
Pommelien Thijs ★★★★
VRT MAX
9MAY
Archivaris: 75 jaar Raymond ★★★★★
Stadsschouwburg Antwerpen