De alternatieve rockband Kaukázus uit Hongarije trekt zondag aardig wat publiek in de Volttent. Zowel ouderen als gezinnen met kinderen, maar de meerderheid bestaat toch wel uit een tienerpubliek die op de jong uitziende blonde dertiger, zanger/gitarist János Kardos-Horváth, af komt. De regering- en maatschappijkritische teksten spreken het publiek dermate aan dat het vrijwel ieder nummer luidkeels meezingt.
Op het podium treedt de groep op met maar liefst zes blazers, drie gitaristen, drum en synthesizer. De band is nu tien jaar bezig en na een pauze van twee jaar zijn ze met een nieuw album weer on tour. De popnummers, met een enkele ballad, doen het goed, maar het blijft muzikaal allemaal wat vlak. De blazers die het geheel nog een showelement geven, spelen slechts enkele nummers mee. De twee andere gitaristen vangen dit echter op door tijdens het spelen het halve podium te gebruiken om keer op keer hun dans ‘moves’ te laten zien waarop luid applaus volgt.
Op de eerste rij biedt een fan de zanger een borrel aan – vermoedelijk Palinka, de fameuze Hongaarse sterke drank – de via een securityman bij de zanger belandt. Hij neemt echter geen slok en later wordt het glaasje via een crewlid doorgespeeld naar de drummer, die het zo wegtikt. Het veld had nog voller gekund maar door de instabiele forint, en het voor de meeste Hongaren (te) dure Szigetfestival blijft het aantal op zo’n 500-700 man steken.
< Bregje Van der Wijst >
Do you like our reviews and pictures?
Feel free to support concertnews.be by sharing this page or giving a donation.
You make an independent website like ours possible. Thanks!
Geef steeds in je comment mee op welk artikel je reageert.
Please put in your comment to which article you are responding.
25FEB
Royal Blood
Lotto Arena Merksem
16NOV
Mamma Mia!
Stadsschouwburg Antwerpen
01APR
Big Deal
DE Studio Antwerpen
12MAR
De laatste boom
DE Studio Antwerpen
13FEB
HE-HE-HEKS
DE Studio Antwerpen
01MAY
Veel te eng voor kleuters
DE Studio Antwerpen
07AUG
Clouseau
Koning Boudewijnstadion Brussel
15OCT
Bryan Adams
AFAS Dome Merksem
17OCT
Bart Herman viert 50 jaar muziek
Kon. Elisabethzaal Antwerpen
17OCT
De GrungBlavers in Symfonie
Stadsschouwburg Antwerpen
18OCT
Amon Amarth
Lotto Arena Merksem
21OCT
Romeo & Juliet
Stadsschouwburg Antwerpen
23OCT
Deep Purple
Lotto Arena Merksem
23OCT
Krezip
Stadsschouwburg Antwerpen
3OCT
30 jaar Scala & Kolacny Brothers ★★★★★
Theater Elckerlyc Antwerpen
2OCT
Nu is het nog rustig ★★★1/2
HetPaleis
1OCT
Alle Dagen Heel Divers ★★★★
Fakkeltheater Zwarte Zaal
26SEP
The Dublin Legends ★★1/2
Stadsschouwburg Antwerpen
25SEP
Hypersenses ★★★
DE Studio Antwerpen
20SEP
Titanique ★★★★
Chasse Theater Breda
18SEP
WOEST ★★1/2
DE Studio Antwerpen
16SEP
Musical Café West End Evening ★★★★
Theatercafé Fakkeltheater Antwerpen