Een volledige staande ovatie ontvingen Lissa Meyvis en Hans Peter Janssens met hun 5-koppig orkest in een uitverkochte Rode Zaal van het Fakkeltheater na een weergaloos concert. Magical Musical Memories stond volledig in het teken van musical. Janssens wist een knap uitgebalanceerde setlist samen te stellen die nostalgische klassiekers als Kiss me Kate, My fair lady en Mary Poppins in het eerste deel wist te blenden met recentere musicalsuccessen zoals Les Misérables, Phantom of the opera, Tarzan, Cats en The Lion King. Het resultaat was een evenwichtig concert waar de klassieke sopraan die Meyvis is volledig tot haar recht kwam naast de bakken internationale ervaring die bariton Janssens kan voorleggen.
Magical Musical Memories vertrok duidelijk vanuit de klassiek geschoolde sopraan Lissa Meyvis. Vertrekkende vanuit haar stem werd gezocht naar musicalnummers die geschreven zijn voor klassiek geschoolde zangeressen. Liefhebbers van belting/powerhouse musicalsongs, kregen dit soort liedjes niet te horen omdat die een andere zangtechniek vergen. Op dat vlak bleef Lissa in haar comfortzone, al moeten we zeggen dat het aantal money notes die zij liet horen, en vooral de hoogte ervan om te duizelen waren. Het optreden mocht dan wel met Play a simple melody van Irving Berlin startten, in de matinee zouden verre van eenvoudige melodietjes zitten. Kort samengevat zagen we in het eerste deel bij de oudere nummers de contrabas aan het werk terwijl in het tweede die ingeruild werd voor de modernere elektrische bas.
In dat eerste deel van Magical Musical Memories liet Hans Peter weten dat ie graag wel eens zou spelen in Kiss me Kate, maar dat zo’n opportuniteit niet meteen langskomt in ons land. Waarom ie met deze titel dweept, liet ie niet precies weten. Feit is dat we recent een versie zagen in het Barbican Centre die ons niet meteen wist te bekoren. Om kort te gaan, we hadden hem liever met Lissa meer recenter materiaal horen aanboren zoals Dans der Vampieren. De donkerte van sommige hoofdpersonages die hij in zijn carrière neerzette kwam dan ook minder aan bod in deze show.
Een opvallend luchtig concert werd Magical Musical Memories dus. Zo hoorden we de twee bekvechten in Anything you can do, I can do better uit Annie get your Gun wie er onder andere het hoogst kon zingen of het langst een noot kon aanhouden. Lissa won het pleit moeiteloos tijdens deze song van Irving Berlin. Ook van zijn hand is You’re just in love uit Call me madam waarin iemand niet ziekte als diagnose te horen krijgt, maar wel degelijk verliefd blijkt.
Afsluiten deed het eerste deel met een hoogtepunt. Uit Mary Poppins volgden onder andere Just a spoonful of sugar, Jolly holiday, en een sublieme versie van Feed the birds door Lissa. De medley eindigde feestelijk met Supercalifragilisticexpialidocious.
Deel twee van Magical Musical Memories werd ingezet door Hans Peter die het straffe Sunset Boulevard liet horen waarna ie ons meenam naar de dierenwereld van Tarzan in ‘Het moet, het moet’. Ook Lissa koos voor dieren en dan wel specifiek de katten uit Cats om daaruit de onweerstaanbare hit Memory te brengen. De eerste ‘bravo’ uit het publiek klonk overtuigend en vooral terecht ook na die zangprestatie. Hans Peter toonde zijn internationale klasse vervolgens tijdens een door merg en been gaand Stars. Hét nummer dat ons kippenvel bezorgde was On my own, ook uit Les Misérables, dat zeer doorleefd neergezet werd door Meyvis.
De combinatie klassieke sopraan-bariton kwam het best tot zijn recht in Phantom of the Opera waaruit we Think of me, The music of the night en That’s all I ask of you hoorden. Hans Peter verbrandde zich in tegenstelling tot vele anderen vervolgens niet aan de Phantomsequel Love never dies waaruit ie Til I hear you sing liet horen.
Uit Sister Act volgde vervolgens The life I never led door Lissa en daarna sloot ze liefdevol de matinee af met Hans Peter. Samen zongen ze Can you feel the love tonight en Hakuna Matata uit The Lion King. Tijdens dat nummer en enige toegift Always look on the bright side of life, zagen we Hans Peter Janssens op een andere manier, losjes, luchtig en speels zich amuseren. En dat was ook het gevoel dat ie samen met Lissa Meyvis en de band twee keer 50 minuten moeiteloos had overgebracht. We hadden ons allemaal zeer goed geamuseerd en dan is zo’n staande ovatie niet meer dan terecht en volledig verdiend.
< Bert Hertogs >
Credits:
Cast
Zang Lissa Meyvis & Hans Peter Janssens
Piano Alex Roosemeyers
Synthesizer Lester Van Loock
Gitaren Tom Willems
Contrabas Janos Bruneel
Drums & percussie Peter Ploegaerts
Arrangementen Bjorn Dobbelaere
Concept & regie Hans Peter Janssens
Productie Herman Van Hove
Do you like our reviews and pictures?
Feel free to support concertnews.be by sharing this page or giving a donation.
You make an independent website like ours possible. Thanks!
Geef steeds in je comment mee op welk artikel je reageert.
Please put in your comment to which article you are responding.
06MAR
Stef Bos
Kon. Elisabethzaal Antwerpen
20SEP
Vos en Haas - Samen in het Bos
Theater Elckerlyc Antwerpen
05JUN
Bouke Rocks Elvis
Stadsschouwburg Antwerpen
18JUN
Leez sings legends 2
Stadsschouwburg Antwerpen
23FEB
The Australian Pink Floyd Show
Stadsschouwburg Antwerpen
10FEB
101 Dalmatiërs
Stadsschouwburg Antwerpen
22JUL
Bad Bunny
Koning Boudewijnstadion Brussel
25AUG
Wilco
OLT Deurne
26AUG
Wilco
OLT Deurne
06SEP
Dear Evan Hansen
Fakkeltheater Rode Zaal
12SEP
Salvatore Adamo
Kon. Elisabethzaal Antwerpen
16SEP
Musical Café | West End evening
Theatercafé Fakkeltheater Antwerpen
18SEP
The Pussycat Dolls
AFAS Dome Merksem
20SEP
Vos en Haas - Samen in het Bos
Theater Elckerlyc Antwerpen
15JUL
The Odyssey ★★★★
Kinepolis Antwerpen
17JUN
Toy Story 5 ★★★1/2
Kinepolis Antwerpen
14JUN
Magical Musical Memories ★★★★
Fakkeltheater Rode Zaal
31MAY
Next to Normal ★★★★★
AED Theater Lint
29MAY
Bouke Rocks Elvis ★★★★★
Stadsschouwburg Antwerpen
23MAY
My Leonard Cohen ★★1/2
Stadsschouwburg Antwerpen
22MAY
The Boys In The Band ★★★1/2
Fakkeltheater Zwarte Zaal
20MAY
From screen to stage ★★★★1/2
Theatercafé Fakkeltheater Antwerpen