‘In Tussentijd… Een Geuzenopera’ ging op 9 mei in première in De Vlaamse Opera in Gent. De productie is een samenwerking met het Conservatorium in Antwerpen en werd grotendeels gespeeld door studenten. Het concept van dit stuk was aantonen hoe vicieus de cirkel van de macht is: plebs versus proletariaat, van opstand naar revolutie, om dan uiteindelijk weer in hetzelfde stramien terecht te komen. De symboliek was eenvoudig maar duidelijk, het verhaal op zich minder.
De scène vulde deze eenvoud aan en was vrij simplistisch: een klein podium, een weinig aan rekwisieten en links van het podium een bescheiden orkest. De voorstelling kwam ietwat traag op gang, de eerste woorden werden gesproken na maar liefst dertig minuten. Er werd al wat gezongen, maar over wie het nu precies ging was niet echt duidelijk, en dat is het eigenlijk nooit geworden. Het hoofdpersonage Hendrik (vertolkt door Rik Willebrords) is de enige die echt bij naam genoemd werd.
Het was een mix van ‘modern’ en klassiek, zo waren er stukken van Mozart en Bach maar evengoed The Doors en The Statler Brothers. Ongewoon maar wel aangenaam. Alleen bleek dat zangeres Caroline Asaert dat moderne gedeelte niet altijd even goed aankon. Ildiko Van Dyck stak er vocaal met kop en schouders bovenuit. Zij was Amalia, geliefde van leider Hendrik. Zij sloot de voorstelling af met een prachtige solo die door merg en been ging. Het luidste applaus was dan ook voor haar weggelegd en terecht.
Het niveau van dit stuk leunde bij momenten te dicht aan bij het amateuristische. Net dat tikkeltje te nonchalant en misschien iets te weinig diepgang.
< Delphine De Metsenaere >
Do you like our reviews and pictures?
Feel free to support concertnews.be by sharing this page or giving a donation.
You make an independent website like ours possible. Thanks!
Geef steeds in je comment mee op welk artikel je reageert.
Please put in your comment to which article you are responding.
12OCT
Natalia in Koor
Stadsschouwburg Antwerpen
10MAR
Handle with Care
HetPaleis
15MAR
Jan, mijn vriend
HetPaleis
22JUL
Bad Bunny
Koning Boudewijnstadion Brussel
13SEP
A Year Without Summer
deSingel Antwerpen
21MAY
DE SITCOM/Het tweede seizoen
corso Berchem
21MAY
Triomf
CC Schoten
21MAY
Sertab Erener
Stadsschouwburg Antwerpen
24MAY
Van den Begin zingt Reymer
Schouwburg Noord
24MAY
Urbanus
Stadsschouwburg Antwerpen
15MAY
Alledaags verlies ★★★1/2
Monty Antwerpen
8MAY
OnlyFans for Therapy ★★★★1/2
Arenberg Antwerpen
9MAY
Première ★★★★1/2
DE Studio Antwerpen
3MAY
Disneyland Paris ★★★★1/2
Disneyland Paris
2MAY
Schopenhauer ★★★★1/2
Arenberg Antwerpen
30APR
Thunderbolts* ★★★
Kinepolis Antwerpen
25APR
The Elton Show ★★★★1/2
Stadsschouwburg Antwerpen
15APR
Pinokkio ★★★★1/2
DE Studio Antwerpen
11APR
Best wel jammer als je hier niet bij bent ★★★★
DE Studio Antwerpen